ПоддержатьУкраїнська

Облаштування кордону з Білоруссю коштуватиме 7 мільярдів гривень

Анастасія Богомолова
Анастасія Богомолова

Все публикации на сайте Стопкор журналистка Анастасия Богомолова

Облаштування кордону з Білоруссю коштуватиме 7 мільярдів гривень

У МВС розповіли, що повноцінне облаштування кордону з Білоруссю — рів, антивандальний паркан, рокадна дорога та вежі спостереження — обійдеться Україні у 7 мільярдів гривень. 

 Облаштування кордону із Білоруссю коштуватиме Україні 7 мільярдів гривеньФото: ukraina24

"Протяжність 10 найбільш небезпечних ділянок для масового перетину нелегалами з півночі становить 270 км із загального 1084-кілометрового кордону з РБ", — розповів на своїй сторінці у фейсбуці речник МВС Артем Шевченко.

Щоб захистити хоча б цю ділянку найпростішим способом — колючим дротом "Єгоза" — необхідно буде спрямувати з бюджету 189 мільйонів гривень. На повноцінне облаштування кордону з Білоруссю необхідно буде 7 мільярдів гривень.

"Кордон і на півночі, і на сході все одно треба терміново будувати та спрямовувати на це ресурси", — наголосив Шевченко.

Речник МВС також розказав, що в українських прикордонників уже був досвід стримування мігрантів із білоруського боку, щоправда, у меншій кількості. У вересні 2020 року близько тисячі хасидів хотіли незаконно перетнути кордон на Чернігівщині попри карантинні обмеження на святкування єврейського Нового року в Умані. Але ситуація була іншою — на них не тиснули білоруські прикордонники.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Денис Монастирський заявив, що  на українсько-білоруському кордоні є десять ділянок, крізь які потенційно можуть прорватися мігранти із білоруської сторони. Ці слабкі місця будуть посилено контролювати.

Через напружену ситуацію із мігрантами Україна посилить кордон із Білоруссю. Буде залучено особовий склад Прикордонної служби, а також застосовано техніку та спеціальні засоби, включно з безпілотниками та спеціально навченими службовими собаками.

Другие новости