ПоддержатьУкраїнська

Після заяви "Стоп корупції" про шахрайство громадських організацій, на Хмельниччині на вимаганні хабара затримали псевдоактивістів

StopCor
StopCor

StopCor

Після заяви 'Стоп корупції' про шахрайство громадських організацій, на Хмельниччині на вимаганні хабара затримали псевдоактивістів

Співробітники прокуратури Хмельницької області, ВБКОЗ Управління Служби безпеки України в області та працівники Головного управління Національної поліції в області викрили групу осіб з-поміж громадських активістів, які вимагали гроші. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Хмельницької області.

Після заяви ''Стоп корупції'' про шахрайство громадських організацій, на Хмельниччині на вимаганні хабара затримали псевдоактивістів

У відомстві зазначили, що задокументували факт вимагання в одного із керівників комунальних підприємств області грошових коштів в сумі 600 доларів. Кошти вимагались членом громадської організації "Хмельницький майдан" та так званим представником територіальної громади Хмельницького за не вчинення перешкод при призначенні та перебуванні керівника комунального підприємства області на посаді.

Під час одержання обумовлених коштів осіб викрито "на гарячому" та затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

За вказаним фактом слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.189 (вимагання вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, голова хмельницького осередку "Стоп корупції" Артур Сторожук звернувся із заявою про вчинення злочину з боку керівництва низки громадських організацій міста до управління захисту економіки ГУНП у Хмельницькій області. Подробиці активісти виклав у документі.

"Рішенням шостої сесії Хмельницької міської ради від 18.05.2016 р. № 7 "Про затвердження Програми "Громадські ініціативи" м. Хмельницького на 2016-2020 роки" було затверджено Положення про порядок проведення конкурсу громадських ініціатив в червні 2016 року. Завдання цієї програми – організація і проведення конкурсів для визначення одержувачів бюджетних коштів на реалізацію мікропроектів, а також співфінансування коштом бюджету м. Хмельницького мікропроектів громадських організацій, інших неприбуткових організацій та ініціативних груп громадян.

Відповідно до п. 1.3 Положення, з урахуванням змін, внесених рішенням восьмої сесії Хмельницької міської ради №2 від 21.09.2016 року, на участь в конкурсі мали право громадські організації, інші неприбуткові організації, за винятком політичних партій та бюджетних установ, діючі на території м. Хмельницького", – зазначив Артур Сторожук.

"За таких обставин заявку на участь в конкурсі подав певний перелік громадських організацій.

Згідно з п. 2.6 Положення, обов'язковою умовою отримання коштів міського бюджету є власний внесок конкурсантів, у тому числі нефінансовий внесок, підтверджений відповідним актом, у сумі не менше 15 % від вартості проекту. Умови співфінансування мікропроекту передбачаються у договорі, укладеним з управлінням економіки Хмельницької міської ради", – додав активіст.

Проте після отримання коштів в рамках Програми, за даними "Стоп корупції", велика частина організацій виконала свою частину фінансових зобов’язань у значно меншому об’ємі, ніж вказано в аплікаційній формі, що подавалась на конкурс. Загальна сума недофінансування становить 454 495 грн.

"За таких обставин можна зазначити, що посадові особи Громадських організацій з метою незаконного отримання коштів з міського бюджету ввели виконавчий комітет Хмельницької міської ради в оману шляхом подання фіктивних про особистий внесок в співфінансування, чим завдали значні збитки Державі. Я вбачаю в таких діях ознаки шахрайства, службового підроблення.

Окрім того, посадові особи Хмельницької міської ради не вжили зусиль для примусу вказаних громадських організацій до виконання своїх зобов’язань за Програмою, в чому я вбачаю ознаки зловживання (змови) або халатності (службової недбалості)", – зауважив голова хмельницького осередку "Стоп корупції" Артур Сторожук.

Представники місцевого осередку "Стоп корупції" просять правоохоронців невідкладно зареєструвати подану нами заяву про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати за цією заявою про вчинення злочину досудове розслідування у формі досудового слідства за вчинення дій, які мають ознаки складу злочинів, передбачених Кримінальним Кодексом України.

Другие новости