Члени ГО "Стоп корупції" висловлюють щире занепокоєння, тривогу та обурення злочинними діями посадових осіб агрохолдингу ТОВ "АСТ", пов’язаних з ним компаній та особисто фактичного власника цього холдингу Дмитра Колесника, що на підставі підроблених документів, не маючи жодних правових підстав з порушенням усіх норм чинного заволоділи через підставних осіб корпоративних прав ПСП "Троянівське" та ПАТ "СГП Шубківське".
Про усі факти незаконних дій з боку керівництва ТОВ "АСТ" активісти повідомили топ-менеджмент одразу семи українських банків.
26 вересня 2017 року працівником Філії Комунального підприємства Мирнопільської сільської ради "Результат" у м. Києві Шейк-Сейкіним Олексієм Анатолійовичем були проведені реєстраційні дії по державній реєстрації змін до установчих документів ПСП "Троянівське", відповідно до яких було змінено склад та інформацію про засновників підприємства.
Єдиним учасником ПСП "Троянівське", якому належить частка в розмірі 100% в статутному капіталі підприємства, став Петровський Максим Іванович (адреса засновника: 83060, Донецька обл., місто Донецьк, Куйбишевський район, вул.. Клари Цеткін, будинок 16).
Також 26 вересня 2017 року згаданим вище працівником Філії Комунального підприємства Мирнопільської сільської ради "Результат" у м. Києві були проведені реєстраційні дії, якими було змінено керівника підприємства.
Крім того, 29.09.2017 року цей же реєстратор вніс відомості в ЄДР про арешт корпоративних прав ПСП "Троянівське" на підставі неіснуючого(підробленого) рішення суду.
Також 27.09.2017 року цей же реєстратор здійснив взагалі абсурдну реєстраційну дію, внісши до ЄДР відомості про єдиного учасника засновника ПАТ "СГП Шубківське", викинувши одним записом усіх акціонерів підприємства. Єдиним учасником, звісно, стала особа, зареєстрована в Донецьку, як, власне, і керівник.
Також 27.09.2017 року на поле, яке знаходиться у селі Великі Низгірці Бердичівського району Житомирської області, що обробляло ПСП "Троянівське", зайшла сільгосптехніка, в якій жителі впізнали техніку, що належить ТОВ "АСТ", крім того, про належність техніки цій компанії повідомляли і безпосередньо особи, що нею керували. Крім того, на полі безпосередньо був присутній юрист який пов'язаний з ТОВ "АСТ" та зі скандальним агрорейдером та сільгоспшахраєм Дмитром Колесником", – зазначають активісти "Стоп корупції".
"За інформацією з відкритих джерел в мережі Інтернет, яка, на нашу думку, є абсолютно правдивою, Дмитро Колесник організував злочинні схеми з самостійного підписання договорів оренди з пайовиками та шахрайського заволодіння кредитними коштами різних банків України. Ці схеми пан Колесник почав запроваджувати ще з компанії "ТАКО", яка, заволодівши коштами українських банків, у яких шахрай позичив близько 90 млн доларів США (зокрема, в "Райффайзен Банк Аваль", Приватбанк, Unicredit Bank, ПУМБ, "Креді Агріколь Банк", Мегабанк, при цьому протягом 2014 р. кредити перестали обслуговуватися, а на переговори щодо реструктуризації компанія не йшла) без згоди банку переоформила паї, з яких мав бути зібраний заставлений урожай, на родинну компанію ТОВ "Аграрні системні технології". Як наслідок, до зерна, вирощеного на орендованих уже цією компанією полях, кредитори вже не мали жодного стосунку. ТОВ "АСТ" із засновниками на Кіпрі та на Британських Віргінських Островах є правонаступником ліквідованого ПП "Колос" (код ЄДРПОУ 03568089 у них однаковий), засновником якого була особисто Тетяна Колесник – сестра Дмитра Колесника. Це дає підстави стверджувати, що "АСТ" і "ТАКО" – компанії, як мінімум, родинні.
Ще одна схема полягає в організації процесів фіктивного банкрутства "ТАКО" і ще одного родинного підприємства – ТОВ "Інкон" (його офіс також заставлено в банку при видачі кредитів). Наприкінці 2014 р. обидві компанії перереєстровано з центру Києва на Троєщину, крім того, їм змінили керівництво. До "Інкону" позов про стягнення боргів на 500 тис. грн (порівняйте з 20 млн дол. загального боргу "ТАКО" за кредитами УСБ) подало вже знайоме нам ПП "Стивідорна компанія "Херсонський морський термінал".
Крім переоформлення договорів і створення умов для фіктивного банкрутства позичальників, кредитори також стикаються з протидією законному розгляду справ проти "ТАКО" у судах. Зокрема, у грудні 2014-го – січні 2015 р. Unicredit Bank ініціював звернення стягнення на іпотеку майнових поручителів (приміщення офісу ТОВ "Інкон"), стягнення заборгованості з поручителів (Тетяни й Дмитра Колесників), а також виконавчі провадження щодо стягнення заборгованості за кредитним договором і звернення стягнення на транспорт і техніку "ТАКО". На сьогодні у заставі банку перебувають не тільки сільськогосподарські машини, а й автомобілі представницького класу, якими продовжують користуватися Колесник і його соратники, зокрема, автомобілі Range Rover, Mercedes S500.
На думку кредиторів, суди необґрунтовано зволікають з розглядом справ проти вищевказаних осіб та компаній. Наприклад, суддя Господарського суду м. Києва Артем Селивон призначив експертизу в справі про стягнення майна ТОВ "Інкон", щоб визначити його вартість. А оскільки вже відомо, що "Інкон" готують до фіктивного банкрутства, цілком імовірно, що активів на момент завершення експертизи просто фізично не буде.
Ще один приклад суддівської "небайдужості" до ситуації – розгляд позовів "ТАКО" про визнання недійсними виконавчих написів про стягнення заставленої техніки й транспорту в цьому ж Госпсуді Києва. За даними Unicredit Bank, боржник подав близько 15 однакових позовів з метою визначити прийнятного для них суддю з розгляду цієї справи. З них лише три прийняв один і той самий суддя. Схема полягала в тому, що поки система не вибрала потрібного суддю, до справи не підкладали квитанції про сплату мита. За неофіційною інформацією, суддя, якого так довго шукали "позивачі", раніше працював у Госпсуді Донецької області, як, власне, сам Колесник, так і особи на яких він переоформив корпоративні права підприємств, які захопив шляхом підроблення документів.
Очевидно, що ситуація навколо невиконання ТОВ "АСТ", компанією "ТАКО" і родинними компаніями зобов'язань за кредитними договорами з допомогою шахрайських схем і використання судової системи згубно впливає на інвестиційний клімат України. За неповерненими кредитами стоять десятки тисяч вкладників, які очікують своїх депозитів. Крім того, не ліпша ситуація складається як з власниками паїв, що орендують зазначені шахрайські компанії(так в мережі Інтернет безліч статей про те, що названі компанії самі без власників перепідписують договори оренди, не платять орендної плати та ін.), так, власне, і з пайовиками захоплених рейдерським шляхом підприємств.
ГО "Стоп корупції" зазначає, що наведена вище інформація розміщена у відкритих джерелах в мережі Інтернет, та попереджає кредиторів ТОВ "АСТ" та пов’язаних з нею компаній (ПАТ АКЦІОНЕРНИЙ БАНК "ПІВДЕННИЙ", АТ "ОТП Банк", ПАТ "МЕГАБАНК"), що кредитні кошти, надані вказаному підприємству/групі підприємств використовуються не для ведення господарської діяльності, а присвоюються окремими посадовими особами та Дмитром Колесником особисто і згодом використовуються у корупційних оборудках з рейдерського захоплення підприємств, а відтак подальше кредитування вказаних компаній може бути розцінене як умисне фінансування злочинної шахрайської діяльності Колесника.
ГО "СТОП КОРУПЦІЇ" ПОПЕРЕДЖАЄ КОЛЕСНИКА Д., ЙОГО ПІДЛЕГЛИХ, ПОСІБНИКІВ ТА ПІДКОНТРОЛЬНИХ ЙОМУ ОСІБ, ЩО БУДЕ ВЖИВАТИ ВСІХ ПЕРЕДБАЧЕНИХ ТА МОЖЛИВИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ТА ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ ВЛАСНИКІВ ПСП "ТРОЯНІВСЬКЕ", ПАТ "СГП ШУБКІВСЬКЕ", А ТАКОЖ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК.
Зазначеним також повідомляємо Генеральну прокуратуру України та інші правоохоронні органи, що це звернення є заявою про злочин в порядку ст. 214 КПК України", – додають активісти у зверненні.
Команда проекту просить керівництво фінустанов у межах компетенції та повноважень негайно вжити всіх можливих і необхідних заходів щодо знешкодження вищезазначених шахрайських схем Колесника Дмитра, ТОВ "АСТ", та інших пов’язаних з ними осіб щодо розкрадання кредитних коштів та нецільового використання кредитів.
Національний банк України та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб межах компетенції та повноважень негайно вжити всіх можливих і необхідних заходів щодо перевірки ліквідності кредитних угод, укладених банками України з ТОВ "АСТ", та іншими пов’язаними компаніями, фактичної наявності заставного майна та вжити інших заходів з метою забезпечення повернення кредитних коштів, виданих в тому числі за рахунок рефінансування.
В межах компетенції та повноважень негайно провести ретельну перевірку викладених в заяві обставин на наявність ознак злочинів, передбачених 190, 191, 358, 364, 365, 366, 368 КК України в діях посадових осіб ТОВ "АСТ", та інших, пов’язаних з ними.
В межах компетенції та повноважень притягнути до адміністративної, кримінальної або дисциплінарної відповідальності осіб, винних у порушеннях чинного законодавства України, якщо такі факти будуть підтверджені, резюмують стопкорівці.