ПоддержатьУкраїнська

Сурогатне материнство в Україні: американські біобатьки не можуть забрати дітей через війну, - WSJ

Надежда Рогальская
Надежда Рогальская

Шеф-редактор портала СтопКор

Сурогатне материнство в Україні: американські біобатьки не можуть забрати дітей через війну, - WSJ

Сурогатне материнство: Україна є однією з країн-лідерів у цій сфері. Але вторгнення росії завадило біологічним батькам з США, Канади, Німеччини, Франції тощо забрати своїх малюків, народжених в українських клініках. Деякі українки, що виношували дітей для біобатьків-іноземців опинились у блокаді під російськими бомбардуваннями. А немовлята наразі перебувають у зоні бойових дій, повідомляє The Wall Street Journal.

 Няні із немовлятами. Війна завадила біологічним батькам забрати своїх дітей Фото: The Wall Street Journal

Сурогатне материнство – досить розвинений бізнес в Україні. Хоча комерційне сурогатне материнство вважається легальним у США, Україна є більш доступним варіантом для багатьох пар, які шукають сурогатних матерів. За даними дослідження 2020 року, проведеного австралійським Університетом Монаша, в Україні цей процес коштує від 43 000 доларів, а в США – 130 000 доларів. Як стверджують автори матеріалу, це допомогло перетворити Україну на друге за популярністю місце міжнародного сурогатного материнства після США.

Стихійні лиха, геополітичні потрясіння і нещодавня пандемія протягом останніх років ускладнили ситуацію на ринку сурогатного материнства в Україні та інших країнах. Але вторгнення росії спричинило найсерйозніші ризики.

У містах, які перебувають під обстрілом, небагато місць залишаються безпечними для новонароджених.

Так, у середу, 9 березня внаслідок російського авіаудару було зруйноване пологове відділення в оточеному росіянами Маріуполі. Пологові відділення у медзакладах столиці перенесли в підвали для більшого захисту.

 В Маріуполі окупанти розбомбили пологовий будинок і дитячу лікарню Фото: Евген Малолетка

На початку війни в Україні деякі сурогатні матері втратили зв’язок зі своїми агентствами і були змушені шукати біологічних батьків у соціальних мережах. Інші можуть бути заблоковані в містах під російськими бомбардуваннями, зазначив Сергій Антонов, київський юрист, який спеціалізується у медичній та репродуктивній сфері.

«Кількість таких випадків зростає з кожним днем», – повідомив Денис Герман, юрисконсульт найбільшого в Україні агентства сурогатного материнства BioTexCom. Організація працює з 600 сурогатними матерями, деякі з яких народили дітей під час військових дій. Нині вони перебувають під опікою українських нянь.

Окремі агенції сурогатного материнства в Україні встигли перемістити сурогатних матерів у безпечніші місця з тих пір, як російські танки почали перетинати кордон.

Проте, оскільки росія посилює насильницькі зусилля щодо захоплення стратегічних українських міст, доля сотень сурогатних матерів, які виношують немовлят для американських та європейських біобатьків, а також новонароджених по всій країні стає все більш небезпечною, констатує The Wall Street Journal. Сотні майбутніх батьків намагаються розшукати їх.

«Я не знаю, як мені витягти свого сина», — коментує американка Ейлін Корнелл, яка цього місяця планувала поїхати з Нью-Йорка до Києва на народження сина.

Другие новости