Хто насправді допомагає Наглядовій раді «Нафтогазу» розробляти та втілювати стратегію компанії? У фірмі «Кінстеллар» обговорювати деталі сумнівного тендеру відверто не бажають, а скандальний юрист Костянтин Лікарчук спілкування з медіа взагалі уникає. Та у пошуках відповідей журналісти знайшли інформацію куди цікавішу за все, що знали до цього. Докладніше про це – у сюжеті Альони Середи.
https://www.youtube.com/watch?v=1Yi7pQXq0IA
Ось офіційний сайт міжнародної юридичної компанії «Кінстеллар». Бачимо перелік співробітників угорського підприємства «Андреко Кінстеллар Удьведі Ірода», яке, власне, виграло тендер і мало працювати з Наглядовою радою українського «Нафтогазу».
І саме в провідного партнера угорської фірми в переліку об’єктів, над якими працювала пані Андреко, є компанія російського «Газпрому». Тобто виявляється, що цю інформацію в тендерному комітеті не перевіряли взагалі або для них це не стало вагомим аргументом. І головне – це низька вартість послуг у порівнянні з іншими компаніями.
«Компанія обирає собі постачальника послуг, вона дивиться на досвід, вона проводить якусь експертизу і, головне, вона досягає результату. «Нафтогаз» досяг того результату, якого за 25 років незалежності країни жодного разу Українська держава чи наші державні компанії не досягали», – коментує експерт з енергетичних питань Іван Надєїн.
Дійсно, Україна виграє суди «Газпрому», і навіть якби було інакше, ми б не раділи такій сенсації в матеріалі. Однак в період ворожнечі та газового протистояння такий момент біографії провідного партнера компанії мав би як мінімум насторожити тендерний комітет.
Та відповіді стосовно цього журналістам не вдалося почути так само, як і народному депутату Оксані Продан, яку також зацікавили юридичні послуги для Нафтогазу.
«На моє депутатське звернення до ПАТ «НАК «Нафтогаз України» від 28.08.2018 року щодо надання інформації про те, чи були укладені ПАТ «НАК «Нафтогаз України» у період з 2014 по 2018 роки інші договори про надання юридичних послуг, було відмовлено у наданні відповіді», – зазначила пані Оксана.
Чомусь інформацію про юридичні послуги приховують всі герої нашої історії, однак це не завадило угорській фірмі вдруге виграти тендер на надання юридичних послуг. Цього разу їхня вартість становить понад 12 мільйонів гривень, що вдвічі більше, ніж минулого разу. Новий договір уклали в кінці 2018-го і діятиме він увесь наступний рік.
А хто дійсно займається юридичним супроводом наглядової ради «Нафтогазу» – ми так і не дізнались у ключового героя розслідування.
На момент виходу сюжету в ефір ми не отримали відповідей від Наглядової ради та тендерного комітету «НАК Нафтогаз» і знову ж таки зіштовхнулися з дивними аргументами стосовно порушених термінів. Щодо цього, згідно із ЗУ «Про інформацію», ми мали отримати відповідь від державної компанії.
Тому історія є незавершеною і про відповіді, які ми все ж сподіваємось отримати, повідомимо вас у наступних випусках.