![Президент СКУ висловився за надання представникам діаспори українського громадянства](https://i.stopcor.org/news/2021/7/1/6303601625572007-417.jpg?size=2010x1130)
Про це він заявив на форумі «Україна 30. Міжнародна політика», повідомляє кореспондент Укрінформу.
Зокрема, Ґрод зазначив, що українці за кордоном хочуть, аби Україна стала демократичною, незалежною, могутньою державою – євроатлантичним партнером.
«Для цього дуже важливо, щоб ми як світова діаспора могли долучитися до розбудови України, і для цього є дуже критичним, щоб ми могли стати громадянами України, і тому ми сильно підтримуємо створення концепції межійного громадянства, де ми можемо стати повними громадянами України, долучитися до розбудови: стати державними службовцями, долучитися навіть у політику», – сказав він.
Президент СКУ звернув увагу, що подібний досвід існує в успішних країнах світу, Східної Європи та Балтії, де представники діаспори стали громадянами і допомагали в реформуванні та розбудови держави.
«Тому ми сподіваємося, що в цьому році буде прийнятий закон щодо межійного громадянства, щоб дійсно був би український світ. Щоби ми не відчували, що є ці українці, що живуть за кордоном, ці, що в Україні», – підкреслив Ґрод.
Відповідно до Закону «Про закордонних українців», громадяни інших держав можуть набути статусу закордонного українця. Це дає їм право працювати на підприємствах, в установах і організаціях або провадити іншу трудову діяльність на підставах і в порядку, встановлених для громадян України (без отримання дозволу для іноземців на працевлаштування в Україні); на безоплатне оформлення багаторазової візи для відвідання України; на отримання в установленому законом порядку дозволу на імміграцію для постійного проживання поза межами квот на імміграцію; на безоплатне навчання у межах квот прийому до вищих навчальних закладів України в межах обсягів державного замовлення.
Нагадаємо, СКУ напередодні саміту лідерів країн-членів НАТО звернувся з офіційним листом до Генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга, у якому закликав прискорити роботу з надання Плану дій щодо членства (ПДЧ) для України.
Джерело: Укрінформ