Як передає Укрінформ, про це повідомив НБУ у Телеграмі.
"Обсяг проблемних кредитів в українських банках зменшився за січень–вересень 2021 року на 56 млрд грн. Частка непрацюючих кредитів (NPL) скоротилася з початку року на 7,7 в. п., із 41,0% до 33,3%", - йдеться в повідомленні.
У Нацбанку зазначають, що це найкращий результат із початку 2017 року, відколи обсяг NPL визначається за оновленою методологією. Якість кредитних портфелів поліпшилася у банках усіх груп. Найкращий результат у банків іноземних банківських груп (без банків РФ) – менше 8%. Частка NPL у портфелях банків із приватним комерційним капіталом скоротилася до 10,5%. Це майже відповідає цільовому рівню 10% до кінця 2024 року, прописаному в інституційній Стратегії НБУ.
Державні банки показали найбільший ефект: вони з початку року скоротили обсяг непрацюючих кредитів на 35 млрд грн, проте досі акумулюють понад 70% NPL-портфеля банківського сектору.
Державні банки продовжують реалізацію планів зі зниження NPL, ухвалених Радою з фінансової стабільності. Це необхідна передумова для підвищення їхньої інвестиційної привабливості та один із структурних маяків програми співпраці України з МВФ.
Як повідомляв Укрінформ, державні банки за 2020 рік скоротили портфель непрацюючих кредитів (NPL) на 87 млрд грн - до 310 млрд грн.
У січні-червні 2021 року державні банки скоротили портфель непрацюючих кредитів на 5% - до 295 млрд грн.
Джерело: Укрінформ