ПоддержатьУкраїнська

Скасування комендантської години в Донецьку: що стоїть за рішенням так званої місцевої влади

Дмитрий Снегирев
Дмитрий Снегирев

Политолог, военный эксперт

Скасування комендантської години в Донецьку: що стоїть за рішенням так званої місцевої влади

На окупованій території Донецької області (ОРДО або так звана ДНР) з 1 червня до 15 вересня щотижня, з вечора п'ятниці до ранку неділі, припиняється дія режиму комендантської години. Раніше він діяв щодня з 23-ї до 5 години. Скасовували комендантську годину спеціальними «указами» окупаційної влади в окремі дні та в особливих випадках.

 Ілюстрація: СтопКор

Про це повідомляють сепаратистські ЗМІ з посиланням на «розпорядження» так званого ватажка «ДНР» Дениса Пушиліна у понеділок, 31 травня.

«Зупинити дію режиму комендантської години на території «Донецької народної республіки» щотижня з 23:00 години п'ятниці до 04:00 години неділі у період з 1 червня по 15 вересня», - йдеться у розпорядженні.

Також у «ДНР» планують організувати посилене патрулювання на території «республіки» у ці дні.

Що може стояти за цим рішенням? Чому воно прийняте взагалі — і саме зараз зокрема?

Звертаю увагу, в «розпорядженні» ватажка «ДНР» Дениса Пушиліна від 31 травня, яким зупиняється дія режиму комендантської години в певні дні, також доручено організувати «посилене патрулювання».

 Фото: УП

На мою думку, ми бачимо спробу зіграти в підвищення суб'єктності цього квазіутворення. Мовляв, ситуація в «ДНР» нормалізується, «республіка» здатна впоратися з труднощами, громадяни вечорами-ночами можуть і повеселитися.

Усе це, зрозуміло, вельми далеко від реальності. Ще цікаво, що у сусідній «ЛНР» подібної ініціативи немає. Принаймні, на сьогодні.

З одного боку, це може свідчити про те, що між так званими «республіками» тривають певні суперечності, навіть в оцінці наявних загроз. З іншого боку — відсутність такого рішення в «ЛНР» може бути спробою показати, що Кремль нібито не впливає на прийняття тих чи інших рішень на окупованій частині Донбасу. Що, зрозуміло, також вельми далеко від реальності.

Нагадаю, наразі у планах РФ – видати жителям ОРДЛО мільйон російських паспортів. Тобто зробити громадянами Російської Федерації близько третини населення окупованих територій.

Вважаю, що таким чином Москва готує ґрунт для того, щоб у представницьких органах влади в ОРДЛО на момент можливого повернення в Україну були громадяни РФ. А це може стати підґрунтям для чергового конфлікту.

Другие новости